USD НБУ
29.59
EUR НБУ
32.79

Як поліпшити кредитну історію

Последнее обновление: 20/05/2021

Кредитна історія (КІ) – інформація про те, як позичальник виконають свої фінансові зобов’язання перед тією або іншою кредитною організацією, банком і т.д. На її основі працює система оцінки кредитоспроможності або кредитний скоринг, який значно спрощує прийняття рішення про видачу нового кредиту. Як ви розумієте, в залежності від міститься в КІ інформації, рішення може бути різним. Сьогодні ми розповімо про те, як поліпшити кредитну історію в Україні

Інформація про виконання позичальником взятих на себе зобов’язань, зберігається в Бюро кредитних історій (БКІ). Основна частина кредитної історії містить дату видачі кредиту та його погашення, розмір щомісячного платежу і т.д. КІ доступна суб’єкту історії (на вимогу), фінансовій установі (з дозволу позичальника) судді.

Причини поганої кредитної історії

Кредитна історія може бути зіпсована в наступних випадках:

 • Людина порушила умови кредитного договору;
 • Була допущена помилка співробітником банку або стався збій в системі зберігання даних БКІ;
 • Шахрайські дії з боку третіх осіб.

Види кредитних історій

Отже, перш ніж дізнатися, як очистити кредитну історію, розглянемо її основні види. КІ важлива для будь-якого позичальника і існує досить багато варіантів її розрахунку. У кожному фінансовій установі використовується один з них. У Бюро кредитних історій, про який ми вже згадували вище, використовується свій алгоритм визначення платоспроможності позичальника.

Розділити кредитну історію тільки на хорошу чи погану – неможливо. Існує безліч видів КІ, про які клієнту може бути нічого не відомо, а кредитна організація використовує певні критерії на свій розсуд. Вони дозволяють швидко і з високою вірогідністю відрізняти платоспроможних клієнтів, від тих, у яких можуть виникнути проблеми з погашенням заборгованості.

Види кредитної історії:

 • чиста;
 • ідеальна;
 • хороша;
 • зіпсована;
 • погана.

Чистої кредитна історія буває в тих випадках, якщо позичальник ніколи не брав кредитів або інформація про них не занесена в КІ.

Види кредитних історій - зображенняІдеальною історією можуть похвалитися ті користувачі, у яких не було зареєстровано жодної прострочення по оплаті за весь час використання кредитних коштів. Погашення проводилося або раніше терміну або за графіком. Такий історією володіє відносно невелика частина позичальників і для них фінансові установи пропонують кредити на кращих умовах: з мінімальною процентною ставкою і великим терміном погашення.

Найбільш поширена хороша кредитна історія. У позичальників з такою КІ були зареєстровані невеликі прострочення, але вони не перевищували 5 днів. Більшість банків вважає такий термін прийнятним і не бачать в цьому ризику, тому люди з гарною КІ можуть розраховувати на отримання кредиту.

Клієнти із зіпсованою історією виконували свої фінансові обов’язки, однак прострочення по платежах могла досягати півроку. Такі позичальники можуть розраховувати на отримання кредиту далеко не в кожному фінансовій установі. Якщо ж рішення буде позитивним, умови будуть не найкращі: досить високі ставки, строгий графік погашення. Таким чином банк намагається зменшити свої ризики. Крім цього, клієнтові доведеться надати додаткові документи.

Розраховувати на співпрацю з банком не може позичальник з поганою кредитною історією. У цьому випадку фінансова установа визнає ризики занадто високими і відмовить у видачі кредиту. Погана КІ має на увазі, що клієнт є злісним неплатником, за що йому було виписано штрафи. Він робив спроби сховатися від представників банку, були звернення до колекторів або в суд.

У найближчі роки позичальник з поганою кредитною історією не зможе отримати кредит. Єдиним рішенням в цьому випадку буде мікропозик. Йому буде запропонована невелика сума грошей на невеликий термін і під великі відсотки. Крім цього, з метою безпеки, фінансова установа може вимагати наявності поручителя і цілого пакета документів (довідка про доходи, довідка з місця роботи, відомості про сімейний стан, технічний паспорт автомобіля та ін.). У деяких випадках, на схвалення заявки на отримання кредиту впливає КІ близького родича (наприклад, подружжя).

Тому краще не псувати свою КІ, щоб завжди мати можливість скористатися кращими умовами співпраці з банками. Якщо ж все-таки ваша фінансова біографія не ідеальна, нижче ми розповімо, як відновити кредитну історію.

Чи можна перевірити свою кредитну історію?

Оцінка виконання позичальником своїх зобов’язань – важливий пункт при розгляді заявки на отримання кредиту. Згідно зі статистикою Українського бюро кредитних історій, близько 80% відмов пов’язано з негативною кредитною історією громадян.

Ознайомитися з КІ – це можливість:

 • дізнатися свій кредитний рейтинг;
 • уникнути нарахування відсотків на вже погашений кредит (в результаті помилки системи або неповної оплати, коли копійки через роки здатні перетворитися на величезну суму);
 • переконатися, що на ваше ім’я ніхто не зареєстрував кредит (ваші особисті дані потрапили до рук шахраїв).

Кредитна історія зберігається тривалий час (не менше 10 років з моменту погашення позики). Якщо кредит не погашений – дані зберігаються необмежений час. Спеціальний реєстр дозволяє перевірити, хто отримував доступ до вашої кредитної історії.

Розглянемо основні способи, що дозволяють офіційно перевірити свою кредитну історію:

 • на сайті УБКІ;
 • на сайті МБКІ;
 • на сайті ПВБКІ.

Перший спосіб – на сайті Українського бюро кредитних історій. Відгуки про роботу з цією системою – найкращі. У базі бюро міститься 68 млн. Історій. Виконати перевірку можна в онлайн-режимі за наявності доступу в Інтернет або отримавши дані по пошті. В останньому випадку на адресу бюро треба відправити копії документів (паспорта, ІК), а також заяву. Один раз на рік інформацію можна отримати безкоштовно, а наступний запит обійдеться в 50 грн. Крім цього, бюро надає додаткові послуги і можливість скористатися спеціальними сервісами (за додаткову плату).

Перевірити кредитну історію - фотоДізнатися КІ можна на сайті Міжнародного бюро кредитних історій. Тут зберігається близько 20 млн. Історій, а для отримання своєї потрібно оформити заявку на сайті і отримати дані в режимі онлайн. Послуга платна – 25 грн. Альтернативний спосіб – поштою або кур’єрською службою. До запиту потрібно докласти пакет документів: копію паспорта та ІПН (завірені у нотаріуса), заяву. Один раз на рік послуга надається безкоштовно.

Щоб отримати інформацію на сайті Першого всеукраїнського бюро кредитних історій потрібно звернутися безпосередньо в офіс організації, надавши оригінали документів. Крім цього, можна створити електронний кабінет, який розрахований на те, що клієнт буде систематично робити запити. У цьому випадку послуга надається згідно з тарифним планом. Моніторинг КІ коштує від 95 до 390 грн. за 6 місяців.

Які дані включені в кредитну історію

Історія формується на основі даних банків і інших фінансових організацій. При першому випадку використання кредитних коштів, організація направляє відповідні дані в бюро кредитних історій.

У КІ зберігаються персональні дані і кредитна інформація, яка дає характеристику позичальника на підставі виконання ним фінансових зобов’язань.

Персональні дані позичальника:

 • прізвище ім’я по батькові;
 • дата народження;
 • ідентифікаційний код (ІПН);
 • адреса реєстрації та фактичного проживання;
 • інформація про працевлаштування.

Кредитні дані:

 • дати надання позик;
 • дати погашення позик;
 • суми кредитів;
 • суми непогашених кредитів;
 • історія платежів і прострочень (якщо такі є).

Як виправити кредитну історію (Україна)

Єдиним правильним способом, як підняти кредитний рейтинг, є сумлінне виконання своїх фінансових зобов’язань. Як правило, кредитні організації цікавить КІ за кілька років, але наявність інформації, що свідчить про бажання поліпшити кредитну історію, підвищить ваші шанси на позитивне рішення.Як виправити кредитну історію - фото

Отже, як змінити кредитну історію – найефективніші способи:

Сумлінно погашайте всі активні позики. Це стосується будь-яких матеріальних засобів: кредитних карт, споживчих кредитів, товарів взятих в розстрочку. Будь-яка інформація може бути доступна фінансовим установам і використана для оцінки вашої платоспроможності.

Реструктуризація боргу (рефінансування). Прекрасний спосіб зберегти хорошу кредитну історію. Клієнт отримує можливість виплатити борг частинами, уникнувши прострочень.

Депозит. Шукаєте спосіб, як оновити кредитну історію? Відкрийте депозит в банку. Йдеться про банківський кредит, який забезпечується внеском в тому ж банку. Позичальник відкриває депозит і отримує кредитну карту з лімітом до 70% від його суми. З точки зору позичальника цей процес виглядає як оформлення звичайної кредитної картки з можливістю сумлінного погашення боргу, що дозволяє сформувати хорошу історію.

Кредитна картка. Для цього потрібно знайти банк, який готовий видати позику без перевірки КІ. Отримавши кредитну карту треба активно користуватися позиковими засобами – часто брати і своєчасно погашати, що дозволить оновити історію.

Товари в розстрочку. Ще одна відповідь на питання: «Як підвищити кредитний рейтинг?». Сьогодні дуже багато торгових мереж пропонують купити товари в розстрочку, що передбачає укладення договору з одним з банків, який оплачує клієнту покупку. Цілком реально, навіть маючи погану КІ, взяти в розстрочку недорогий товар і регулярно погашати заборгованість перед банком, тим самим покращуючи свою кредитну історію.

Ще один спосіб, про який ми хотіли б розповісти докладніше, оформлення мікропозик в сервісі мікрокредитування.

Як поліпшити кредитний рейтинг за допомогою мікрокредитування

Найшвидший і робочий спосіб поліпшити свою КІ, якщо не дають кредити в інших фінансових установах, оформити позику в сервісі мікрокредитування. Імовірність того, що вам схвалять запит в такій організації набагато вище. Договір оформляється на невеликий термін і якщо вчасно погашати заборгованість, виправити ситуацію можна дуже швидко.

Негативна КІ не є приводом для відмови в таких фінансових установах, оскільки спеціальна скорингова система аналізує дуже багато чинників крім кредитної історії. Взяти кредит в мікрофінансової організації дуже просто, а оформити його можна в режимі онлайн за лічені хвилини. Алгоритм дуже простий:

 • вибираєте суму бажаного кредиту;
 • обираєте термін, на який ви хочете отримати позику;
 • заповнюєте необхідні дані;
 • скорингова система приймає рішення;
 • в разі позитивного рішення гроші переводяться на вашу банківську карту;
 • ви погашаєте заборгованість шляхом переказу коштів з банківської карти або іншим зручним способом.

Чим частіше ви користуєтеся послугами мікрофінансової організації, тим швидше ви відновите свою кредитну історію. Зазвичай для цього достатньо 2-3 місяців активного співробітництва з організацією (3-5 кредитів зі своєчасним погашенням).

Скільки зберігається кредитна історія?

Кредитна історія в БКІ зберігається протягом 10 років з дати виконання позичальником кредитного договору.

В яких випадках поліпшити кредитну історію неможливо

Якщо питання: «як поліпшити кредитну історію» актуальний і для вас, будьте впевнені – виправити навіть найжахливішу КІ можна завжди. Відновити свою репутацію можна планомірними діями, які стануть гарантією виконання ваших фінансових зобов’язань в майбутньому.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Автор: berycash
Як поліпшити кредитну історію відгуки
Простота отримання:
Швидкість видачі:
Прозорість умов позики:
Умови пролонгації:
Якість обслуговування:
Служба підтримки:

Ваша оценка:

  Нужен кредит, но не понравились отзывы о компании ?
  Рассмотрите предложения этих компаний

  Сума:
  100 - 15 000 грн
  Ставка:
  0,01%
  На термін:
  1-30 днів
  Спосіб отримання:
  Отримати позику
  Сума:
  100 - 30 000 грн
  Ставка:
  0,01%
  На термін:
  1 - 126 днів
  Спосіб отримання:
  Отримати позику
  Сума:
  500 - 20 000 грн
  Ставка:
  0,01%
  На термін:
  1-30 днів
  Спосіб отримання:
  Отримати позику
  Ccloan кредит - лого
  Вам одобрено 7 000 ₴ под 0%!
  Нажмите сюда, чтобы получить кредит без справок и проверок.
  Получить кредит под 0%